Historia świątecznych prezentów dla niego

Prezent świąteczny to prezent podarowany podczas obchodów Bożego Narodzenia. Prezenty świąteczne są zazwyczaj wymieniane w sam dzień Bożego Narodzenia, w Boże Narodzenie lub w ostatni dzień 12-dniowego kalendarza Bożego Narodzenia, Dwunastą Noc. W Stanach Zjednoczonych Boże Narodzenie obchodzone jest według znacznie innego rytuału io wiele większej różnorodności niż to, co obserwuje się w pozostałej części rozwiniętego świata. Znajduje to odzwierciedlenie w liczbie i różnorodności prezentów świątecznych, które można kupić.

W okresie świątecznym można kupić wszelkiego rodzaju prezenty. Bożonarodzeniowe Prezenty Świętego Nicka (figurka zwykle wyrzeźbiona w złocie lub srebrze) są najczęściej wręczane dzieciom jako prezenty na Boże Narodzenie. Te prezenty w postaci pluszaków i figurek Świętego Mikołaja, reniferów, bałwanów i innych postaci bożonarodzeniowego folkloru mają dawać dzieciom radość i szczęście. Specjalnym prezentem dla rodziców jest latarnia na baterie zasilana elektrycznie, którą można w Wigilię oświetlić drogę do domu szczęśliwego dziecka. Są też prezenty świąteczne dla nastolatków, za które prawdopodobnie kupią papierosy, takie jak szklane podstawki, kufle do piwa i inne naczynia do picia. Kupowanie prezentów dla dorosłych może wiązać się z bardziej skomplikowanymi względami, ale dobry prezent w postaci wina, sera i czekolady z pewnością będzie nie lada gratką.

Świąteczne prezenty dla mężczyzn kupują dla niego głównie znajomi biznesowi, współpracownicy lub przyjaciele, którzy dobrze go znają. Biznesmeni czasami wymieniają biznesowe prezenty świąteczne z kolegami i klientami, aby pokazać, że doceniają ich partnerstwo i przyjaźń. Niektóre z tych prezentów obejmują zegarki, spinki do mankietów, spinacze do pieniędzy, portfele, teczki, zegary biurkowe, zestawy biurek dla kadry kierowniczej i książki ze skórzanymi dziennikami. Prezenty te mogą być drogie i/lub funkcjonalne; symbolizują jednak relacje biznesowe i dobrą etykietę biznesową.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tradycja wręczania wrogom prezentów w Wigilię stała się coraz bardziej popularna. Tradycja, która rozpoczęła się w feudalnej Japonii, gdzie wierzono, że duchy zabitych przez samurajów potrafią wstawiać się w obronie żywych, stopniowo rozprzestrzeniła się w całej Azji i Europie. W wigilię dnia św. Mikołaja, zwłaszcza w Europie, przyjaciele i członkowie rodziny zwykle odwiedzają miejsce grobu i składają ostatni hołd. W tym dniu wiele osób nosi białe ubrania i nosi miotły, które są uważane za symbole oczyszczenia i oczyszczenia w czasach, gdy sprzątanie ulic było trudne.

Kiedy europejska populacja osiągnęła swój szczyt w XIV wieku, prezenty świąteczne dla Niego stały się coraz ważniejsze i niezbędne do przetrwania. Tendencja ta zaczęła słabnąć na początku XVII wieku, kiedy rewolucja przemysłowa ułatwiła mu życie i zapewniła mu więcej pieniędzy na prezenty świąteczne. Ponadto reformacja zaczęła zmieniać sposób myślenia o znaczeniu religii w społeczeństwie i umożliwiła ludziom porzucenie ich systemu wierzeń w zamian za bezpieczeństwo finansowe. Jednak wraz ze wzrostem liczby transakcji finansowych tendencja do bogactwa osobistego zaczęła się zmniejszać.

Wraz z nadejściem nowego roku prezenty dla niego zaczęły tracić na znaczeniu: zamiast tego ludzie kupowali prezenty dla przyjaciół i rodziny, które prawdopodobnie bardziej im się przydały. Prezenty świąteczne dla niego stawały się coraz rzadsze, ponieważ rodziny dbały o siebie i rozpowszechniały tradycję dawania prezentów. W XIX wieku prezenty bożonarodzeniowe dla niego straciły na znaczeniu, a związane z nimi tradycje stały się bardziej rozpowszechnione. Festiwal „Wielki Piątek”, który ustąpił miejsca „Zaduszkom” i „Świętym Mikołajowi”, również wpłynął na sposób, w jaki ludzie wręczali prezenty i zmienił sposób, w jaki prezenty świąteczne dla niego stawały się coraz bardziej popularne.